FC Braşov a remizat cu Luceafărul Oradea, scor 1-1, în ultimul joc de pe teren propriu în acest sezon al Ligii a doua. A fost momentul în care „stegarii” şi-au luat rămas bun de la suporteri, cel mai probabil echipa urmând a intra în faliment.

„Galben-negrii” au fost mai prezenţi în joc în prima repriză, concretizând cu un gol al lui Grigorie în minutul 20. În partea a doua, orădenii au fost mai mult la conducerea jocului, fostul „stegar” Matei înscriind simplu în minutul 76 pentru 1-1, scor final la ultima reprezentaţie din acest sezon pe Stadionul „Tineretului”.

Astfel, înaintea ultimei etape a ligii secunde, FC Brașov ocupă locul 6 în clasament, cu 56 de puncte.

Sâmbătă, „stegarii” vor încheia acest sezon în deplasare la CS Afumați, într-o partidă care se dispută de la ora 11.