5:20 am - Monday June 25, 2018

Handbal: Bronz pentru junioarele de la Corona, în Campionatul Național

178 Viewed Stiri Brasov 0 respond
Handbal:  Bronz pentru junioarele de la Corona, în Campionatul Național

Echipa de junioare II a clubului Corona a cucerit medaliile de bronz în Campionatul Național de handbal feminin, după ce s-a impus, duminică, în finala mică, în fața formației LPS A Slatina, cu scorul de 30-24(17-13).

Fetele conduse de Alin Bondar au început bine meciurile din grupa a doua a turneului final şi s-au calificat în semifinale de pe prima poziție a clasamentului.

La turneul final de la Odorheiu Secuiesc, handbalistele au câștigat, în prima fază, grupa a II-a, cu două victorii cu ACS Școala 181 SPP București (24-17) și 30-27 cu Grup Școlar Energetic Rm. Vâlcea(30-27) și o remiză cu LPS Slatina (24-24 ) .

Însă în semifinale brașovencele au fost învinse de puternica echipă a celor de la CSM București, care s-a impus cu scorul de 29-18,  dar au câștigat finala mică și s-au întors acasă cu medaliile de bronz.

sursa: Handbal: Bronz pentru junioarele de la Corona, în Campionatul Național by newsbv.ro

Don't miss the stories followStiri din Brasov de ultima ora and let's be smart!